قیمت 250 هزار تومان

افزودن به علاقمندی ها
34 دانشجو
زبان: برنامه نویسی اسکرچ
بیش از 6 ساعت
بیش از 12 مبحث
عضویت همیشگی در گروه
5 دیدگاه 906 بازدید
کیوان قاسمی
کیوان قاسمی
Founder CEO & Developer
نمایش پروفایل
درباره مدرس

در دوران نوجوانی، سال‌ها پیش، زمانی که دسترسی به اینترنت پرسرعت آسان نبود، کمبود شدید یک منبع و مشاور را برای سوال‌هایم حس میکردم و پیشرفت کار و آموزش به کندی پیش میرفت. حال در روبویونیک آرزوهای کودکی و نوجوانی را معنا میبخشیم و تمام رویای کودکان را محقق میکنیم.


از این مدرس
آموزش کاربردی برنامه نویسی کودکان بالای 6سال به همراه ساخت یک بازی جذاب

دوره اسکرچ بیسیک یک دوره کاربردی و کامل برای ورود به دنیای شیرین برنامه نویسی است که به صورت تخصصی و ویژه در آکادمی روبویونیک به صورت حضوری یا آنلاین برگزار میشود.
اسکرچ یک زبان برنامه نویسی بصری و همانند ساخت یک پازل با استفاده از تیکه های کوچکی از بلوک های منطقی است. این زبان هیچ فرقی با زبان های برنامه نویسی متنی همچون سی ، بیسیک پاسکال و غیره ندارد چرا که در آن تمامی مفاهیم شرطی، منطقی گنجانده شده است. این دوره برای مبتدیان و تازه کاران بسیار مفید است چون با منطق برنامه نویسی آشنا میشوند و میتوانند پس از درک ساختار برنامه نویسی، به یادگیری زبان های پیشرفته تر بپردازند!

ویدیو معرفی زبان برنامه نویسی اسکرچ

 

اطلاعات بیشتر را از طریق واتساپ (09112778009) یا  تماس 01732324349 کسب کنید

5 نمونه فیلم آموزش های اسکرچ

فیلم های اورجینال پس از شرکت در دوره به صورت هفتگی برای شما عزیزان ارسال خواهد شد.

 

گروه سنی برای آموزش اسکرچ

گروه سنی استاندارد برای شرکت در کلاس برنامه نویسی اسرچ +6 سال میباشد و برای گروه سنی کمتر از 6 سال دوره اسکرچ جونیور را پیشنهاد میدهیم.

دوره اسکرچ بیسیک نه تنها برای کودکان بلکه برای نوجوانان تازه کار نیز مفید است تا با مباحث جالب برنامه نویسی کودکان آشنا بشن. چرا؟

همانطور که گفتیم زبان اسکرچ به ما مفاهیم و ساختار برنامه نویسی را میآموزد و میتوانیم پس از شناخت مفاهیم اصلی برنامه نویسی، دانشمان را ارتقا دهیم.

برنامه نویسی اسکرچ

کلاس اسکرچ بیسیک چطور برگزار میشود ؟؟

این کلاس در قالب فیلم های ویدیویی 15 الی 30 دقیقه ای در یک گروه تلگرامی برای والدین ارسال میشود که پس از دانلود فیلم ها بچه های عزیز میتوانند در تبلت یا تلویزین تماشا کنند.

شما در این گروه به صورت همیشگی عضو خواهید بود و از فیلم های جدید در دوره مقدماتی استفاده خواهید کرد

ارسال هر جلسه از کلاس به صورت ضبط شده و ویدیویی کامل هفته ای یکبار خواهد بود.

در طول دوره میتوانید با مدرس به صورت تصویری یا صوتی در ارتباط باشید و اشکالات و سوالات احتمالی را رفع کنید.

آموزش این دوره به صورت کاملا کاربردی و به زبان بسیار ساده برای درک تمامی سنین خواهد بود که نمونه فیلم هارا مشاهده میکنید.

اطلاعات بیشتر را از طریق واتساپ (09112778009) یا  تماس 01732324349 کسب کنید

 

آموزش اسکرچ مقدماتی | برنامه نویسی کودکان 7 | روبویونیک

اسکرچ  چیست؟

در این بخش به گوشه از مقاله (پایتون یا اسکرچ ؟ 2 انتخاب جذاب برای آموزش) سری میزنیم تا اسکرچ را بشناسیم :

Scratch نوعی زبان کدنویسی است که اغلب در ساخت بازی های پیشرفته و انیمیشن از آن استفاده می‌کنند، هرچند Scratch یک زبان کدنویسی خیلی پیشرفته محسوب نمی‌شود، و برای کودکان طراحی شده است. هدف این زبان کمک به کودکان تازه‌کاری است که می‌خواهند علوم رایانه را از صفر شروع کنند. بسیاری از افراد به مدت 8 تا 10 سال از Scratch در برنامه‌نویسی استفاده می‌کنند، سپس به دنبال مدرک علوم رایانه می‌روند، و به چندین زبان مسلط می‌شوند.

برنامه‌نویسی یا کدنویسی چیست؟

برنامه‌نویسی وارد کردن دستورات و دستورالعمل های لازم به رایانه است و از طریق این دستورات است که رایانه می‌داند چه کاری انجام دهد و چه نتیجه ای به ما بدهد. همچ.ن اسکرچ که به ما کمک میکند بازی های جالب و سرگرم کننده بسازیم.

اساس برنامه های موبایل، بازی های ویدئویی، ربات ها، وب سایت ها و بسیاری از کاربرد های دیگر فناوری برنامه‌نویسی است. تمام آنها با استفاده از یک زبان برنامه‌نویسی، نوشته شده‌اند.

در حقیقت، کامپیوتر ها برای اجرای کدهای دستوری که ما به آن ها می‌دهیم ساخته شده‌اند. شاید همیشه خلافش را شنیده‌اید ولی کامپیوتر ها هوشمند نیستند، این کدها هستند که هوشمنداند. رایانه ها تنها از دستورات پیروی می‌کنند و این دستورات را شما با برنامه‌نویسی به آن ها می‌دهید.

آموزش اسکرچ مقدماتی | برنامه نویسی کودکان 8 | روبویونیککاربرد برنامه‌نویسی

البته بهتر است بپرسیم برنامه‌نویسی در چه جاهایی کاربرد ندارد؟ همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم برنامه ها، بازی ها، بات ها و …. با برنامه‌نویسی خلق می‌شوند. مثلا ربات ها را می‌توان به گونه ای برنامه‌نویسی کرد تا نقاشی بکشند، و سفینه های فضایی، پهپاد ها و هر نوع فضاپیمای دیگری تنها اگر با برنامه‌نویسی مناسب منطبق باشند به خوبی عمل می‌کنند.

ربات ها نیز مانند رایانه ها، برای اینکه بتوانند کاری انجام دهند نیاز است که از قبل به درستی برنامه‌نویسی شده باشند، و زمانی که برنامه‌نویسی شوند قادرند کارهای جالب زیادی انجام دهند.

دانستن تعریف درست برنامه‌نویسی ضروری است

حتما شما هم به این فکر افتاده‌اید که آیا برنامه‌نویسی برای فرزندتان مناسب است یا خیر. بسیار مهم است که فرزندتان قبل از وارد شدن به دنیای برنامه‌نویسی همه چیز را درمورد آن بداند. حتما سوالات بسیاری در ذهن دارید. تیم متخصص آکادمی روبویونیک به تمامی پرسش های شما و مهم ترین مطالبی را که هر کودک یا پدر و مادری درمورد برنامه‌نویسی باید بدانند پاسخ میدهد، فقط کافیست با ما در تماس باشید.

اطلاعات بیشتر را از طریق واتساپ (09112778009) یا  تماس 01732324349 کسب کنید

همه جا صحبت از برنامه‌نویسی است

حتما برایتان پیش آمده اخیرا هر جایی که می‌روید و یا در هر جمعی که حضور دارید خانواده ها و کودکان از برنامه‌نویسی حرف می‌زنند و این عبارت زیاد به گوشتان می‌خورد و یا در صفحات اجتماعی، مجلات و روزنامه و …. عبارت برنامه‌نویسی را زیاد می‌بینید و دلتان می‌خواسته تا در بحث ها و گفت و گو ها شرکت کنید و فرزند شما نیز مانند کودکان دیگر از این مهارت برخوردار باشد. اصلا نیازی نیست نگران باشید، زیرا ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم و صفر تا صد برنامه‌نویسی را برایتان شرح دهیم.

دوره ها و کلاس های برنامه‌نویسی، مخصوصا دوره های اسکرچ می‌توانند فضای مناسبی برای کودکان در هر سنی که هستند فراهم کنند تا فرزندانتان در آرامش به آموزش و تفریح مشغول شوند.

برنامه نویسی اسکرچ

تعداد افرادی که تعریفی از برنامه‌نویسی می‌دانند بسیار کم است

از میان تمام افرادی که درمورد برنامه‌نویسی صحبت می‌کنند، که البته تعدادشان بسیار زیاد است، تنها تعداد کمی حقیقتا می‌دانندکه برنامه‌نویسی چیست و باقی افراد آنقدری اهمیت نمی‌دهند تا به دنبال دانستن تعریف درست آن بروند.

در واقع ما با کمبود نیروی انسانی با مهارت مشاغل رایانه‌ای مواجه هستیم. پس بسیار مهم است که بدانید برنامه‌نویسی چیست  تا تصمیم بگیرید که آیا فرزندانتان را برای این موقعیت های شغلی فوق‌العاده پرورش دهید یا خیر.

شاید بپرسید چرا باید این کار را کنیم؟ زیرا علوم رایانه یکی از پر درآمد ترین رشته های تحصیلی و شغلی است که در سطح جهانی رو به رشدی روز افزون می‎باشد.

تعداد کمی از مدارس به دانش‌آموزان برنامه‌نویسی می‌آموزند

متاسفانه این مهارت بسیار مهم در بسیاری از مدارس تدریس نمی‌شود و کودکان از فرصت آموختن برنامه‌نویسی و دانستن اینکه واقعا چیست و چه کاربردی دارد، محروم می‌شوند. خوشبختانه کلاس ها و دوره های آموزش برنامه‌نویسی در آکادمی های خصوصی معتبر در دسترس هستند که البته می‌تواند حتی بهتر از مدرسه نیز باشند.

برنامه‌نویسی بسیار سرگرم کننده و جالب است

یادگیری برنامه‌نویسی امکان برقراری ارتباط با رایانه را برای کودک فراهم می‌کند، جالب نیست؟!  رایانه ها می‌توانند ایده های خام را به چیزهای بزرگ‌تر و درخشان تری تبدیل کنند. فرزندتان می‌تواند با استفاده از برنامه‌نویسی، نرم‌افزار ها، بازی ها و برنامه هایی بسازد که توسط افراد در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گیرد. این قدرت برنامه‌نویسی است و دلایل بسیار مهمی که چرا لازم است همه برنامه‌نویسی را بشناسند.

آموزش برنامه نویسی اسکرچ با ساخت بازی

شما میتوانید در دوره های آنلاین اسکرچ با پشتیبانی 24 ساعته و کلاس های رفع اشکال آکادمی روبویونیک همراه باشید.

مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته: 32324349-017

پیج اینستاگرام: RoBoUniQue | Scratch4U


راستی! از پک های آموزش رباتیک آکادمی روبویونیک غافل نشین

حتما به محصولات زیر هم یک سری بزنید قطعا نمونشو هیچجایی ندیدین 🙂

 1. نابغه کوچک ( مناسب برای دو ترم اول)
 2. بسته رباتیک روبوکاپ ( مناسب برای ترم سوم و چهارم)
 3. بسته اقتصادی فول پک رباتیک ( ترکیبی از نابغه کوچک و روبوکاپ است و شامل قطعات مورد نیاز 4 ترم آموزشی)

 

بسته خلاقیت بسته رباتیک کیت ربات نابغه کوچ محصول روبویونیککیت ربات بسته رباتیک روبوکاپ محصول رباتیک آروندپک رباتیک

کلاس ها به صورت ویدیویی در قالب DVD بر روی محصولات به صورت رایگان ارسال میشه و عین یک کلاس حضوری هست، پس میتونید با خیال راحت به صورت مجازی در منزل این دوره رباتیک رو دنبال کنید.

نظرات

متوسط امتیازات

5
5.00 3 رای
250 هزار تومان
3 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
3
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

2 دیدگاه برای آموزش اسکرچ مقدماتی | برنامه نویسی کودکان

 1. بزرگمهر

  سلام وقت بخیر
  خیلی ممنون از زحمات آقای قاسمی
  شکوفایی استعداد بچه ها مهمترین بخش از آینده اونها هست
  خیلی خوشحالیم با مجموعه روبویونیک آشنا شدیم

  پاسخ
  • آکادمی روبویونیک

   سلام جناب بزرگمهر
   لطف دارین باعث افتخار ماست

   پاسخ
 2. محمد

  عالی

  پاسخ
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.