منو

روبویونیک و رقبای آن، هردو فقط روی روبویونیک تمرکز کرده‌اند

شرکت صنایع الکترونیک و رباتیک آروند از زمان تاسیس خود در سال ۹۶ تلاش می‌کند، خلاقیت در آموزش را به کمک علوم مهندسی برای تمام مردم ایران به خصوص کودکان و نوجوانان دسترس پذیر کند. در این مسیر همواره با پیام‌های محبت‌آمیز و حمایت شما دلگرم شده‌ایم و رشد کردیم. هدف‌های بزرگی که روزهای اول در ذهن خود پروراندیم تنها با حفظ رویکرد مشتری‌مداری قابل دستیابی است. از همان روزهای اول شفافیت، صداقت و علم سرمایه‌های اصلی روبویونیک لقب گرفتند.

روبویونیک هرگز صرفا فروشنده محصولات نبوده، بلکه در کنار تولید قطعات در واحدهای تولیدی خود و سرگرم آموزی در واحد خلاقیت خود تلاش می‌کند یک چرخه کامل از سبد تفریحی آموزشی کودکان و نوجوانان را ایجاد کند. جای غافل‌گیری ندارد که کار با کیفیت و خلاقانه محل اصلی کپی‌برداری است، از همان سال ۹۶ و بعد از لطف و استقبال والدین، مربیان خلاقیت و مراکز آموزشی کسب‌وکارهای مشابه با روبویونیک ایجاد شدند.

تولد این کسب‌وکارها برای روبویونیک مسرت‌بخش بود چرا که لازم بود اولا استانداردهای خود را حفظ کنیم یا بهبود دهیم و ثانیا نشانگر ظرفیت بزرگ سرگرم آموزی در کشور بود. فضای حاکم بین روبویونیک و سایر رقبا عمدتا از جنس احترام و حتی تعامل بوده است.

در مرداد ماه سال ۹۷ مهندس کیوان قاسمی مدیر عامل روبویونیک در ورکشاپ رایگان «آشنایی با صنعت سرگرم آموزی» به بیشتر از چهل کارآفرین این حوزه مشاوره داده و به بیان تجربیات خود پرداختند. چنین رویکردی نشان می‌دهد روبویونیک رشد خود را در فضایی سالم جستجو می‌کند. از طرفی در این سال‌ها سعی کرده‌ایم با استعدادترین افراد را در مجموعه روبویونیک گرد هم آوریم تا بتوانیم محصول با کیفیت که شایسته دانش‌پذیر است را طراحی، تولید و عرضه کنیم.

سوء استفاده از ایده های روبویونیک

متاسفانه اخیرا برخی مجموعه‌ها به اتکا به ادعاهایی که خلاف واقع است سعی در تخریب مجموعه روبویونیک را دارند، این مطلب برای آگاهی‌بخشی شما عزیزان و قدردانی از همراهانی است که مطالب جعلی درباره روبویونیک در فضای مجازی را گزارش‌دهی کردند و همواره به استانداردهای اخلاقی و مهندسی روبویونیک باور داشته‌اند.

از نمونه‌ این بی‌اخلاقی‌ها می‌توان به درج نظر غیرواقعی در دیجیکالا، استفاده از نام‌های مشابه محصولات روبویونیک، لیبل محصولات بسیار مشابه با روبویونیک، انتشار محتوا غیر واقعی در فضای مجازی، کپی‌برداری کامل بسته‌بندی و محتوای علمی روبویونیک، خرید محصول از روبویونیک و فروش با قیمت بالاتر با برند غیر و موارد دیگر اشاره کرد.

سوء استفاده از اعتبار دانشگاه و اعتماد شما

در این مدت ما تلاش کردیم تا با روابط عمومی بهتر اصل ماجرا را به همراهان عزیز و فعالین حوزه رباتیک اطلاع‌‌رسانی کنیم. امروزه آگاهی مهمترین سرمایه است، در دورانی که شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های انتشار محتوا به شکل فزاینده‌ای میزبان انواع محتوا هستند، صحت‌سنجی و اصطلاحا «فکت چک» یک مهارت جدی و مهم است. تبلیغات روز‌به‌روز فریبنده‌تر می‌شوند و گاهی اوقات واقعیت را طور دیگری جلوه می‌دهند، برای مثال در همین حوزه رباتیک ممکن است مجموعه‌ای ادعا کند با یک دانشگاه ارتباط خاص و ویژه‌ای دارد و می‌تواند مدرک معتبر از دانشگاه خاصی را به دانش‌پذیران ارائه کند.

این خلاف واقع است، چرا که اعتبار مدرک دانشگاهی منوط به تایید وزارت علوم است و این فرایند با آزمون ورودی زیر نظر این وزارت مانند کنکور انجام پذیر است. حال ممکن است یک مجموعه به دلیل محدودیت منابع مالی قادر به اسکان در یک ساختمان اداری یا تجاری نباشد، در این حالت مراکز علمی با هدف حمایت از کسب‌وکارهای کوچک اتاق خاصی را مثلا در پارک‌های علمی و فناوری در اختیار این مجموعه‌ها قرار می‌دهند تا بتوانند رشد کنند.

در واقع شرط استقرار در دانشگاه کوچک بودن کسب‌وکار و محدودیت شدید منابع مالی است، بدیهی است که روبویونیک از روز اول هم فاقد این شرایط بوده است.

صنعت تبلیغات به همین سادگی نقطه ضعف‌ها را به عنوان نقطه قوت نشان می‌دهد.

تمرکز این گروه از رقبا بیشتر روی بازاریابی بوده است جای تعجبی ندارد که در زمینه مهندسی و علم عینا به کپی‌برداری از روبویونیک مشغول هستند، چرا که فرصت‌ها و تمرکز خود را در نقاط دیگری به کار گرفته‌‌اند.

سو استفاده از نظرات دیجی‌کالا

یک مثال قابل تامل دیگر بخش نظرات یا اصطلاحا کامنت‌های دیجیکالا است، واحد ارتباط با مشتریان روبویونیک دائما در حال بررسی نظرات و انتقال آن به بخش‌های مرتبط است تعدادی از نظرات منفی دیجیکالا اخیرا به بخش‌های مرتبط ارجاع داده شد و سعی کردیم مسئله را دقیق‌تر بررسی کنیم. طبق آنالیز جامع‌تر متوجه شدیم که این نظرات منفی فقط از سمت مشتریان دیجیکالا بوده است و در هیچ کدام از کانال‌های فروش دیگر روبویونیک این نظرات حتی با موضوع مشابه نیز ثبت نشده است.

کمی دور از انتظار است که هیچ کدام از مراکز فروش حضوری و اینترنتی ایرادات اشاره شده در دیجیکالا را گزارش نداده‌اند. این اتفاق در کنار حضور برندهای رقیب مشابه در دیجی‌کالا فرضیه غیرواقعی بودن نظرات را تقویت می‌کند.

جالب آن است که سابقه روبویونیک در دیجیکالا بسیار قدیمی‌تر از برندهای مشابه است و موج این نظرات منفی دقیقا از زمانی آغاز شده است که سایر برندها اقدام به عرضه محصولات خود در دیجی‌کالا کرده‌اند. مستند زیر ثابت کننده این ادعا است.

این نظر دقیقا در بدو ورود این شرکت در پلتفرم دیجی‌کالا است. اگر از قوانین دیجی‌کالا با خبر باشید باید بدانید نظرات با بیشترین لایک (پسندیدن کاربر) در نسخه موبایل در اولین سطر و جلو چشم کاربر هدف قرار خواهد گرفت. متاسفانه این شرکت با تمرکز بر تخریب برند روبویونیک در نظرات دیجی‌کالا سعی در گمراهی و شک بر انگیزی کاربران دارد.

در این شرایط از شما همراهان عزیز دعوت می‌کنیم تا ارتباط خود را با روبویونیک عمیق‌تر کنید تا به مسائل مختلف از زوایای علمی نگاه کنیم و بتوانیم برای کودکان و نوجوانان زندگی با کیفیت‌تری را رقم بزنیم چون دست آخر آن چه که اهمیت دارد ساختن آینده است.

کالا هایی که دیده ایید !
فیلتر بر اساس شهر محصول
فروشگاه رباتیک روبویونیک
فیلتر بر اساس شهر محصول
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0
empty-cart

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جهت مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر مراجعه نمایید.
فروشگاه رباتیک روبویونیک